R. A. Projekt

Kiedy go zapytano, dlaczego zdobywa szczyty, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo, odpowiedział: - Bo są.

Częstokroć ludzie pytają mnie dlaczego to robię. Odpowiem słowami jednego z wybitnych Himalaistów.

Książki

i płyty

logo_1c+badzik.png

Witam

      "R. A. Projekt" jest nietypowym przedsięwzięciem na skalę światową. I to pod kilkoma względami:

    Planowany rejs to wyzwanie jakiego nikt się jeszcze nie podjął - trudny, niebezpieczny ale wykonalny.

      Dwa etapy wstępne: by zdobyć doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, która pozwoli mi zrealizować trzeci etap - wyprawę właściwą. by ewentualni partnerzy mogli przekonać się, że ich decyzja o dołączeniu do projektu jest słuszna. 

    Nowatorskie podejście do Sponsoringu. Partner drugiego etapu otrzymuje "tradycyjny" pakiet promocyjno - PR'owo - marketingowy o wartości włożonego kapitału plus jego zwrot!

        Na tych stronach dowiesz się na czym polega drugi etap, a także jak przebiegał pierwszy, co udało mi się osiągnąć i dlaczego warto dołączyć.

        Zapraszam!

Dalczego warto

   Żeglarstwo jest sportem, który znakomicie nadaje się do promocji, budowania i wzmacniania wizerunku marki i firmy. Sponsorującym rejsy i regaty a także patronom medialnym gwarantuje szerokie zainteresowanie otoczenia, dodatkowo wzmacniane przez chętnie opisujące temat media.

      Ellen Mc Artur na trimaranie B&Q/Castorama ustanowiła rekord samotnej żeglugi non stop dookoła świata. Dokonała tego w 71 dni, 14 godzin, 18 minut i 33 sekundy. Losy Brytyjki śledził cały świat. Rejs Ellen był wielkim sukcesem marketingowym. Logo sponsora B&Q rozpoznaje teraz w Wielkiej Brytani 57% społeczeństwa. Dla porównania loga firm sponsorujących najlepsze kluby piłkarskie Premier League rozpoznaje tylko 27%.W trakcie trwania wyprawy oficjalne strony internetowe odwiedziło trzy miliony osób, a tylko w ostatni dzień 700 000 (liczonych według adresu). Nośność tematyki żeglarskiej wykorzystał również Walt Disney Company, który wystawił swój jacht „Piraci z Kraibów2” w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race. Zaraz potem okazało się że film zarobił więcej niż jego pierwsza część .

      Przeciętny człowiek nie wie dokładnie jak przebiegają i na czym polegają regaty żeglarskie, ale każdy spotkał się i to nie raz z nawami tych najbardziej prestiżowych, takich jak: Volvo Ocean Reces , Velux 5 Oceans czy Luis Vuitton Trophy. Na polskim „podwórku” też znajdziemy wiele przykładów promocji w żeglarstwie jak chociażby projekty Warty-Polpharmy czy akcji „NIVEA błękitne żagle”. W przedsięwzięciu Nataszy Caban Apap jako marka zyskała jeszcze większą rozpoznawalność i np. gdy padało hasło samotny rejs dookoła świata zaraz potem oprócz Polki szła informacja o leku przeciw bólowym.

      Wraz z kolejnymi etapami skala przedsięwzięcia rośnie, a co za tym idzie korzyści promocyjne również.