Bonawentura10.jpg

BONAWENTURĄ TYDZIEŃ NA BAŁTYKU 2021

Bez kabestanu i ekranu.

Tygodniowy rejs w starym stylu. Piękny stylowy żaglowiec. Z dala od codziennych kłopotów, ekranów i chorób, .  Żeglujemy mając mapy papierowe i kompasy. Świetna okazja by poznać lub ugruntować rzemiosło żeglarskie. 

W zależności od tego na co pozwoli Neptun możemy odwiedzić: Szwecję - np. Trelleborg, Ystad, Skillinge, Karlskronę, Kalmar, wyspę Gotland, a może nawet archipelag Utklippan; Danię - wyspę Bornholm i przeuroczy archipelag Ertholmene; czy naszych wschodnich sąsiadów Litwę i jej główny port morski Kłajpedę.

A w razie całkowitego pozamykania się państw mamy cały Bałtyk do dyspozycji. No i nie zapominajmy też o polskich miejscowościach na wybrzeżu - od Gdyni i Helu począwszy (mamy też na Zatoce kilka innych miejscowości, do których wpłynięcie Bonawenturą w starym stylu to ciekawe zadanie nawigacyjne - np. Puck), poprzez Władysławowo, Łebę, Ustkę, Darłowo i Kołobrzeg a na Świnoujściu skończywszy.

BONAWENTURĄ DO KEMI PRZEZ ALANDY 2022

Czyli jak podrapać Mikołaja w Brodę

W przyszłym sezonie planuję wyprawę Bonawenturą do Kemi, które leży w północnym zakątku Zatoki Botnickiej - Laponii. Stąd jest  ok. 50 mil morskich do Koła Podbiegunowego (Kemi - 65°44’ N, Koło Podbiegunowe - 66°33’39” N). Chcę tam z Wami popłynąć by podrapać Mikołaja w brodę i zawieźć mu listy od dzieci. Wyprawę planuję na czerwiec 2022 r. Składać się będzie z trzech etapów: Pierwszy z Gdańska przez szkiery i Sztokholm na Alandy (tydzień), drugi z Alandów do Kemi i z powrotem na Alandy (dwa tygodnie) i trzeci z Alandów do Gdańska przez szkiery i Sztokholm (tydzień). To oczywiście plany i w dużej mierze zależą od Was, tych którzy chcecie popłynąć. Więc nie zwlekajcie i piszcie już dziś czy bylibyście chętni.   

 
 

REJSY NA NAJSTARSZYM POLSKIM ŻAGLOWCU

Z dala od skupisk ludzkich. W miejsca gdzie ludzi jest mało. W niedużym gronie. Dookoła przede wszystkim bezkres Bałtyku, słońce (maj i czerwiec, to najbardziej słoneczne miesiące na naszym morzu) i wiatr.   Pod stopami i w dłoniach Bonawentura - żaglowiec,  na którym nie ma ani jednego kabestanu:

Rok budowy/przebudowy/remontu generalnego 1948/1992/2012
Długość całkowita: 20 m
Długość bez bukszprytu: 16.28 m
Szerokość: 4.87 m
Wysokość: 18 m
Wysokość boczna: 3.00 m
Zanurzenie: 2.10 m
Powierzchnia żagli: 150 m2
Liczba masztów: 2
Ilość koi/toalet: 14/2

 

BONAWENTURĄ NA ALANDACH

Udało się! Na przełomie maja i czerwca 2021 odbyły się dwie dwutygodniowe wyprawy na Alandy. W każdej z nich udało nam się dopłynąć na Alandy i w drodze powrotnej odwiedzić szkiery i Sztokholm oraz cieśninę Faro. Jak zapewniają uczestnicy wypraw rejsy były udane. Ze swej strony chciałbym wszystkim podziękować za doskonały nastrój - wasz uśmiech, życzliwość, doskonałą robotę żeglarską i samodyscyplinę pomimo luźnej i przyjacielskiej atmosfery. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z tych wypraw. Piszcie i komentujcie.

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/41
 
Bonawentura08.jpg

TERMINY TYGODNIOWYCH REJSÓW PO BAŁTYKU

19.09 - 25.09.2021

GDAŃSK - MORZE BAŁTYCKIE - GDAŃSK

CENA TYGODNIOWEGO REJSU:   1 598,00 zł
Cena zawiera m. in.:   wyżywienie, mariny, paliwo

 
Bonawentura05.jpg

KONTAKT

(+48) 609 285 212

arrow&v

Dziękujemy za przesłanie!